مركز پاسخگويي به سوالات ديني انوارطاها

احكام شرعي

تفسير

تاريخ

كتابخانه

اعتقادات

مشاوره

ويژه ها

نماز

پاسخگويي آنلاين (ساعت پاسخگوي احكام شرعي 20 الي 21:30 شب10 صبح الي 11:30 ظهر)
0.0 (0)

زنى كه از خون پاك نمى‏شود، اگر دو ماه پشت سر هم در وقت معين خون با نشانه‏هاى حيض ببيند ولى....

جهت عضويت در كانال "مقلدين مراجع تقليد" كليك كنيد

 

زنى كه از خون پاك نمى‏شود، اگر دو ماه پشت سر هم در وقت معين خون با نشانه‏هاى حيض ببيند ولى شماره‏هاى آن به يك اندازه نباشد، آيا عادت وقتيه براى او محقق مى‏شود؟

آيات عظام امام، خامنه‏اى، صافى، فاضل، مكارم و نورى: زنى كه از خون پاك نمى‏شود؛ ولى دو ماه پشت سر هم در وقت معين خونى با نشانه‏هاى حيض مى‏بيند و شماره روزهايى كه در هر دو ماه خون ديده، به يك اندازه نباشد و باقى آن نشانه‏هاى استحاضه را داشته باشد، چنين زنى نيز عادت وقتيه دارد. به عنوان مثال در ماه نخست از اول ماه تا هفتم و در ماه دوم از اول تا هشتم، خونى با نشانه‏هاى حيض و باقى را با نشانه‏هاى استحاضه ببيند.

آيات عظام بهجت، تبريزى، سيستانى و وحيد: زنى كه از خون پاك نمى‏شود؛ ولى دو ماه پشت سر هم در وقت معين خونى با نشانه‏هاى حيض مى‏بيند و شماره روزهايى كه در هر دو ماه خون ديده، به يك اندازه نباشد و باقى آن نشانه‏هاى استحاضه را داشته باشد، چنين زنى عادت وقتيه ندارد؛ چه اينكه عادت با نشانه‏هاى حيض محقق نمى‏شود.

منبع:

توضيح‏المسائل مراجع، م 487 وآيت الله وحيد، توضيح‏المسائل، م 493.

كاربر گرامي، با توجه به احتمال تغيير در نظرات و فتاواي مراجع عظام، جهت اطلاع از آخرين فتوا با دفتر مرجع تقليد خود تماس بگيريد. با تشكر
كاربر گرامي سوالات خود را از بخش "ارسال سوال ديني " ارسال كنيد.
Parameter:381!model&82 -LayoutId:82 LayoutNameالگوي داخلي+++++++