مركز پاسخگويي به سوالات ديني انوارطاها

احكام شرعي

تفسير

تاريخ

كتابخانه

اعتقادات

مشاوره

ويژه ها

نماز

پاسخگويي آنلاين (ساعت پاسخگوي احكام شرعي 20 الي 21:30 شب10 صبح الي 11:30 ظهر)
0.0 (0)

اگر مستحاضه كثيره در ماه رمضان غسل‏هاى خود را به جا نياورد، حكم روزه‏اش چيست؟

جهت عضويت در كانال "مقلدين مراجع تقليد" كليك كنيد

آيات عظام امام، بهجت، فاضل، نورى و وحيد: اگر در روز غسل‏هايى را كه براى نمازهاى روزش واجب است به جا نياورد، روزه‏اش باطل مى‏شود و بنابر احتياط واجب بايد غسل نماز مغرب و عشاى شبى كه مى‏خواهد فرداى آن را روزه بگيرد، به جا آورد.

آيات عظام تبريزى و مكارم: اگر در روز غسل‏هايى را كه براى نمازهاى روزش واجب است، به جا نياورد، بنابر احتياط واجب روزه‏اش باطل مى‏شود و نيز بايد غسل نماز مغرب و عشاى شبى كه مى‏خواهد فرداى آن را روزه بگيرد، به جا آورد.

آيةاللَّه سيستانى: اگر در روز غسل‏هايى را كه براى نمازهاى روزش واجب است به جا نياورد، بنابر فتواى مشهور فقها روزه‏اش باطل مى‏شود. و نيز بايد غسل نماز مغرب و عشاى شبى كه مى‏خواهد فرداى آن را روزه بگيرد، به جا آورد.

آيةاللَّه صافى: اگر در روز غسل‏هايى را كه براى نمازهاى روزش واجب است، به جا نياورد، روزه‏اش باطل مى‏شود و بنابر احتياط واجب بايد غسل نماز مغرب و عشاى شب قبل و شب بعد فرداى آن را كه مى‏خواهد روزه بگيرد، به جا آورد.

منبع:

توضيح‏المسائل مراجع، م 418؛آيت الله وحيد، توضيح‏المسائل، م 424؛آيت الله بهجت، وسيلة النجاة، ج 1، م 300 و دفتر:آيت الله خامنه‏اى.

 

كاربر گرامي، با توجه به احتمال تغيير در نظرات و فتاواي مراجع عظام، جهت اطلاع از آخرين فتوا با دفتر مرجع تقليد خود تماس بگيريد. با تشكر
كاربر گرامي سوالات خود را از بخش "ارسال سوال ديني " ارسال كنيد.
Parameter:438!model&82 -LayoutId:82 LayoutNameالگوي داخلي+++++++