مركز پاسخگويي به سوالات ديني انوارطاها

احكام شرعي

تفسير

تاريخ

كتابخانه

اعتقادات

مشاوره

ويژه ها

نماز

پاسخگويي آنلاين (ساعت پاسخگوي احكام شرعي 20 الي 21:30 شب10 صبح الي 11:30 ظهر)
0.0 (0)

اگر زن احتمال بدهد كه وسط يا پايان وقت، حائض مى‏شود، آيا بايد نماز را اول وقت بخواند؟

جهت عضويت در كانال "مقلدين مراجع تقليد" كليك كنيد

آيات عظام امام، بهجت، خامنه‏اى، صافى، فاضل و نورى: اگر بداند كه نماز را به تأخير اندازد حائض مى‏شود، بايد فورى نماز را بخواند و اگر نخواند و از اول وقت به اندازه انجام واجبات يك نماز بگذرد و سپس حائض شود، بايد آن نماز را قضا كند.

آيةاللَّه تبريزى: اگر بداند يا احتمال دهد كه نماز را به تأخير اندازد حائض مى‏شود، بايد فورى نماز را بخواند و اگر نخواند و از اول وقت به اندازه انجام واجبات يك نماز بگذرد و سپس حائض شود، بايد آن نماز را قضا كند.

آيات عظام سيستانى و وحيد: اگر بداند كه نماز را به تأخير اندازد حائض مى‏شود، بايد فورى نماز را بخواند و اگر در حد احتمال باشد، بنابر احتياط واجب بايد نماز را فورى بخواند و اگر نخواند و از اول وقت به اندازه انجام واجبات يك نماز بگذرد و سپس حائض شود، بايد آن نماز را قضا كند.

آيةاللَّه مكارم: اگر بداند يا گمان داشته باشد كه نماز را به تأخير اندازد حائض مى‏شود، بايد فورى نماز را بخواند و اگر نخواند و از اول وقت به اندازه انجام واجبات يك نماز بگذرد و سپس حائض شود، بايد آن نماز را قضا كند.

منبع:

توضيح‏المسائل مراجع، م 470 و 471 .آيت الله وحيد، توضيح‏المسائل، م 476 و 477 و دفتر:آيات عظام بهجت و خامنه‏اى.

 

 

كاربر گرامي، با توجه به احتمال تغيير در نظرات و فتاواي مراجع عظام، جهت اطلاع از آخرين فتوا با دفتر مرجع تقليد خود تماس بگيريد. با تشكر
كاربر گرامي سوالات خود را از بخش "ارسال سوال ديني " ارسال كنيد.
Parameter:419!model&82 -LayoutId:82 LayoutNameالگوي داخلي+++++++